La Capannina

Váš specialista na středomořské speciality a víno

Popis jednotlivých středomořských regionů

Detail regionu

Seznam italských regionů

Mapa: Piemont

Piemont

Hlavní město: Turín

Rozloha: 25 399 km2

Obyvatelstvo: 4 401 000 lidí

Piemont (italsky Piemonte) je oblast v severozápadní Itálii. Je ohraničena ze tří stran Alpami, v nichž pramení na území Piemontu řeka Pád. Sousedí s Lombardií, Ligurií, Emilií-Romagnou, Valle d\'Aosta, Švýcarskem a Francií.
Region má rozlohu 25 400 km², 4,2 miliónu obyvatel a dělí se na 8 provincií.
Hlavním městem je Turín (Torino)
Oblast Piemontu se vlastně dlouho pořádně nepočítala do svazku Římské říše. Oblast ale byla úrodná a proto se zde velice rychle rozvíjelo osídlení už během starověku a ve středověku. V té době se dnešní Piemont stal srdcem Savojska, které velice dlouho překračovalo dneční francouzko-italské hranice na západ. Okolí Turína bylo dlouho centrem hlavně zemědělského kraje, odkud se díky průsmykům v Alpách ( hlavně skrze okolí nejvyšší hory Evropy Mont Blanku ) vyváželo mnoho výrobků a zboží ( právě z Piemontu pochází třeba aperitiv Cinzano ). Právě odsud se začala Itálie v druhé polovině 19. století sjednocovat díky obratnému ministru zahraničí Piemontsko-sardinského království Cavourovi. Italská královské dynastie byla vlastně předtím savojská, i proto význam Piemontu rostl. Turín se stal srdcem italské výroby automobilů ( jako je Fiat ), strojírenství a textilního průmyslu, stěhovalo se sem mnoho původních obyvytel jižní Itálie. Piemont se stal centrem letní, i zimní turistiky, díky které je známý mnoho občanům ČR.


Typické produkty


Dodavatelé z regionu


Doporučujeme

Dárkový koš střední

Cena: 1175,00 Kč

Chcete udělat radost blízkému či kolegovi? Dárkový koš od La Capannina je tou správnou volbou!

Detail / Nákup

Dárkový certifikát 500 Kč

Cena: 434,50 Kč

Chcete obdarovat blízkého nebo kolegu, ale nevíte, co mu koupit? Dejte mu dárkový certifikát od La Capannina a nechte ho, ať si vybere sám!

Detail / Nákup

Aktuality

30. leden 2017

1.2. ZAVŘENO

REKONSTRUKCE

31. leden 2017

TOTÁLNÍ VÝPRODEJ! POSLEDNÍ DEN!

TOTÁLNÍ VÝPRODEJ! POSLEDNÍ DEN!

POSLEDNÍ ŠANCE! Nakupte až s 50%ní slevou delikatesy a lahvová vína.

Přihlášení

Uživatelské jméno:

Heslo:

Registrace

položek ( Kč)